Reklama
Reklama

Kolejny protest przeciw decyzji TK. Poznańskie ulice zablokowane

fot. Przemysław Łukaszyk

Poznaniacy protestują przeciwko czwartkowemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na ciężkie wady lub nieuleczalną chorobę płodu jest niezgodna z konstytucją. Protesty trwają już od kilku dni.

Na dziś w całej Polsce zapowiedziano blokady miast. Tak też jest w Poznaniu.

BLOKUJEMY WSZYSTKO na dwa dni przed strajkiem generalnym. O 19 ponownie ruszamy na spacer z placu Wolności - informowali organizatorzy. Nie odpuścimy. Żądamy anulowania pseudowyroku pseudotrybunału. Żądamy natychmiastowego rozdziału państwa i kościoła. Żądamy pełni praw. W czasie, gdy wyczerpana do granic możliwości służba zdrowia walczy o życie wielu osób, gdy wiele osób umiera w domach, karetkach, pod szpitalami i w szpitalach, gdy wszystkie wysiłki państwa powinny być skierowane na walkę z pandemią - rządzący rękami upolitycznionych i bezprawnie powołanych pseudosędziów rozpętali wojnę. To oni ponoszą odpowiedzialność! - dodali.

Manifestujący pojawili się między innymi na poznańskich rondach. Jak pisze nasz Czytelnik zablokowana jest Kaponiera. Z utrudnieniami muszą się liczyć nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej. Na miejscu bezpieczeństwa pilnują policjanci i Nadzór Ruchu MPK.

Z powodu manifestacji które od godz. 16.00 odbywają się w centrum miasta : Rondo Kaponiera, Rondo Śródka, Św.Marcina, Podgórna, Zwierzyniecka ,Dąbrowskiego utrudniony jest ruch tramwajowy oraz autobusowy. Za powstałe utrudnienia przepraszamy - czytamy w komunikacie MPK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro