Reklama
Reklama

47 pracowników szpitala przy Szwajcarskiej zakażonych koronawirusem

fot. UM Poznań

Miasto zapewnia, że większość przypadków to zakażenia "spoza szpitala".

Do naszej redakcji w ubiegłym tygodniu dotarły informacje o zakażeniach koronawirusem wśród pracowników szpitala jednoimiennego przy ulicy Szwajcarskiej. Joanna Żabierek, rzeczniczka prezydenta Poznania, dziś odpowiedziała na nasze zapytanie w tej sprawie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- W chwili obecnej w szpitalu zdiagnozowano 47 osób z personelu z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 - wyjaśnia. - Podjęte działania: kwarantanna dla osób z bezpośredniego kontaktu, izolacja osób zakażonych, wymazy przesiewowe, dekontaminacja pomieszczeń socjalnych - wymienia.

Jak podkreśla rzeczniczka prezydenta, większość zakażeń nie jest związana z udzielaniem świadczeń medycznych w szpitalu przez zakażonych pracowników. - Dotyczą one wesel, urlopów, kontaktów zewnętrznych z osobami zakażonymi - dodaje.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach zmarł jeden z pracowników szpitala, który był zakażony koronawirusem. W sobotę Joanna Żabierek wyjaśniała, że nie był to członek personelu medycznego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro