Reklama
Reklama

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Poznaniu? Jakie samochody oferują wypożyczalnie?

Chcesz wynająć samochód w Poznaniu? Zapoznaj się z kilkoma podstawowymi informacjami i dowiedz się, jakiego rodzaju pojazdy są w ofercie.

Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby wynająć auto?

Popularność wypożyczalni samochodów z roku na rok rośnie - rynek nieustannie oferuje nowe ciekawe rozwiązania, które znacznie skracają proces rezerwacji i zapewniają klientom zwiększony komfort na każdym etapie. Strona carfree.pl, jednej z największych wypożyczalni samochodów w Polsce, jest doskonałym przykładem na to, że nie potrzeba niemal żadnego wysiłku, aby cieszyć się przez pewien czas nowoczesnym pojazdem w świetnej cenie. Aby dostać auto do swojej dyspozycji, musimy spełnić zaledwie parę wymagań.

Podstawą jest przekroczenie bariery wiekowej - usługi wypożyczalni są dostępne jedynie dla kierowców po 21. roku życia. Młodsze osoby będą musiały trochę poczekać na skorzystanie z możliwości wynajęcia pojazdu. Wiąże się to przede wszystkim z ostrożnością ze strony firmy; kierowcy z niewielkim doświadczeniem według statystyk częściej powodują wypadki. Kolejną istotną kwestią jest konieczność legitymowania się co najmniej dwoma dokumentami. Jednym jest oczywiście prawo jazdy, drugim może być z kolei paszport lub dowód osobisty. Należy rzecz jasna zaznaczyć, że każdy z nich musi być aktualny.


Czy przy wypożyczeniu samochodu musimy zapłacić kaucję?

Wiele się słyszy o tym, że niektóre wypożyczalnie wymagają uiszczania ogromnych kaucji; nie brakuje także sytuacji, w których opłaty zostają zatrzymane bez konkretnych podstaw. W przypadku CarFree i coraz większej liczby firm nie ma tego zmartwienia - kaucja absolutnie nie jest wymagana. Dzięki temu nie musimy się martwić dodatkowymi kosztami, a podczas planowania wydatków możemy skupić się jedynie o kosztach właściwego wynajmu i paliwa.

Zapewnia to ogromny komfort psychiczny potencjalnych klientów. Efekt może wydawać się nieco zaskakujący, jednak mniejszy stres powoduje, że kierowcy poruszają się po drodze pewniej, a co za tym idzie - podejmują lepsze i bezpieczniejsze decyzje. Ryzyko wypadków i stłuczek jest zatem znacznie mniejsze. Co zrobić, gdy kolizja jednak się wydarzy? Czy wszystkie koszty związane z takim zdarzeniem spadają na głowę klienta? Absolutnie nie - korzystając z oferty wypożyczalni bez kaucji, wciąż jesteśmy zabezpieczeni przed tego typu sytuacjami. To szczególnie ważne w okresach roku, w których warunki drogowe utrudniają bezpieczną jazdę.

Jeśli podczas prowadzenia wypożyczonego samochodu weźmiemy udział w wypadku lub stłuczce, nie ponosimy żadnych konsekwencji finansowych tego zdarzenia. Wszystkie samochody udostępniane przez firmę są ubezpieczone, dzięki czemu klienci nie muszą pokrywać opłat wynikających z ewentualnych szkód. To kolejna korzyść wynikająca z braku kaucji. Najważniejszym plusem jest brak konieczności wnoszenia dodatkowych kwot na samym starcie, lecz jednocześnie nie musimy przejmować się większymi wydatkami związanymi z naprawą samochodu.

Nie każdy kierowca może wypożyczyć samochód bez kaucji

Warto jeszcze zaznaczyć, skoro już mowa o opłacie wstępnej, że istnieje jeden wyjątek, w którym klient musi takową zapłacić. Takie wymaganie jest nałożone na wynajmujących, którzy nie legitymują się polskimi dokumentami. Obcokrajowcy muszą wnieść opłatę w wysokości zależnej od modelu samochodu oraz czasu wypożyczenia. Stawka waha się od pięciuset do tysiąca pięciuset złotych. Po zakończeniu usługi pieniądze rzecz jasna wędrują z powrotem na konto lub do portfela klienta, w zależności od wybranej formy płatności.


Wynajem w Poznaniu

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Poznaniu? Dla kogo wynajem będzie najbardziej opłacalny? Powodów skorzystania z takiej usługi jest naprawdę wiele i ciężko wskazać, który jest najpowszechniejszy wśród klientów. Niezależnie jednak od tego, czy potrzebujemy auta do codziennego poruszania się po mieście, czy też planujemy daleką podróż w nieznane, z pewnością znajdziemy model odpowiadający naszym wymaganiom.

Zanim jednak przejdziemy do omówienia poszczególnych segmentów oferowanych pojazdów, warto zwrócić uwagę na dostępność pewnej ciekawej usługi. To opcja, z której stale korzysta spora część kierowców - mowa o możliwości podstawienia samochodu w dowolnym miejscu na terenie miasta. Możemy poprosić na przykład o udostępnienie samochodu na lotnisku, aby tuż po opuszczeniu pokładu samolotu móc pojechać do wyznaczonego celu. Podstawienie jest darmowe, jeśli decydujemy się na wypożyczenie na więcej niż trzy dni - w przypadku krótszego korzystania z usługi musimy zapłacić osiemdziesiąt złotych. Oczywiście możemy także odebrać auto z siedziby firmy.


Jakie samochody możemy wynająć?


W ofercie wypożyczalni znajduje się mnóstwo różnorodnych pojazdów. Możemy wybierać pomiędzy opcjami z automatyczną oraz manualną skrzynią biegów; mamy do dyspozycji zarówno małe, miejskie auta, jak i luksusowe sedany, a także SUV-y, auta sportowe czy nawet niewielkie busy.

Na tym jednak nie kończą się czynniki decydujące o postawieniu na konkretny model - możemy także określić, jaki rodzaj paliwa nas interesuje. Może to być o tyle istotne, że koszty paliwa spoczywają na naszych barkach i musimy oddać samochód z dokładnie takim samym stanem baku, z jakim go otrzymaliśmy. W związku z tym w wielu sytuacjach najlepszym wyborem będą najbardziej ekonomiczne modele, które odznaczają się niewielkim spalaniem, co przełoży się na niższe koszty wynajmu.

Zacznijmy od najtańszych opcji - wynajęcie Skody Citigo albo Mitsubishi Space Star wiąże się z opłatami na poziomie mniejszym niż sto złotych za dobę. Są to typowe miejskie auta, które nie będą miały problemów ze zmieszczeniem się gdziekolwiek. Dzięki temu parkowanie nawet w zatłoczonych miejscach nie stanowi większego wysiłku. Sprawdzą się do codziennych dojazdów do pracy oraz wypełniania obowiązków takich jak zakupy czy odbiór dzieci ze szkoły. Będzie to opcja idealna do poruszania się po dużym, zakorkowanym mieście.


Samochody dla bardziej wymagających kierowców


Jeśli do wspomnianych stu złotych dołożymy jeszcze pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt, to ukaże się nam możliwość wypożyczenia nieco większego i wygodniejszego samochodu. Mamy tutaj do dyspozycji chociażby sedany i kombi marek takich jak Hyundai czy Ford. Spalanie jest co prawda większe, ale ich osiągi są na tyle zadowalające, by bezproblemowo pokonywać znaczne odległości.

Pojazdy wycenione na kwoty przekraczające barierę 200 złotych na dobę zadowolą nawet najbardziej wybrednych klientów. Mowa nie tylko o szybkich sedanach, ale i luksusowych SUV-ach produkcji najistotniejszych graczy na rynku motoryzacyjnym: BMW, Mercedes czy Volvo. Jest to doskonała opcja dla kierowców, którzy najbardziej podczas jazdy cenią sobie komfort, wysokie przyspieszenie i możliwość pokonywania długich tras w krótkim czasie.

W pewnych sytuacjach interesującą kategorią mogą okazać się pojazdy dostawcze i kilkuosobowe busy. Opłaty za modele tego typu sięgają od 150 do 300 złotych, zależnie od rozmiaru wybranego samochodu. To wybór przede wszystkim korzystny podczas wycieczek większym gronem czy przeprowadzek.

Jak zatem widać, wypożyczenie samochodu będzie bardzo dobrym pomysłem praktycznie zawsze, kiedy potrzebny jest nam niezależny środek lokomocji. Mowa zarówno o dalekich wycieczkach z rodziną lub paczką znajomych, jak i codziennych czynnościach w dużym mieście. Ponadto wiele firm decyduje się na wypożyczenie samochodów na dłuższy czas dla swoich pracowników, kiedy chwilowo nie mogą pozwolić sobie na zakup dziesiątek służbowych pojazdów. Powodów jest mnóstwo, a możliwości wyboru - jeszcze więcej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
41.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro