Reklama

Koronawirus: 4 nowe punkty poboru wymazów w Poznaniu. Jak umówić się na badanie?

fot. 12. WBOT

W stolicy Wielkopolski uruchomiono dodatkowe punkty poboru wymazów do testów pod kątem koronawirusa.

Dwa punkty powstały przy Stadionie Poznań, a kolejne dwa zlokalizowano przy ul. Słowiańskiej i Obornickiej. Powstały one dzięki wspólnym staraniom wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojsk Obrony Terytorialnej, miasta Poznań i Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu.

Namioty przy Bułgarskiej rozstawili żołnierze WOT, którzy teraz pomagają specjalistom ze szpitala im. Raszei w pobieraniu wymazów. Jeden z punktów przeznaczony jest dla zmotoryzowanych (wjeżdża się do niego samochodem), natomiast z drugiego korzystają piesi.

- Cieszę się, że udało nam się zorganizować te punkty, jestem pod wrażeniem sprawnego działania żołnierzy .Zostało to bardzo dobrze zorganizowane, samochód podjeżdża pod kontener i dzwoni pod podany numer - tłumaczy Elżbieta Wrzesińska-Żak, dyrektor Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu.

- Punkt powstał na bazie kontenerów i będzie działać od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9-17. W tej chwili funkcjonowanie "driver thru" zabezpieczają żołnierze 124 batalionu lekkiej piechoty ze Śremu, który wchodzi w skład 12 WBOT. Wymazy pobierane są od osób, które posiadają skierowanie od lekarza rodzinnego lub z Sanepidu. Rejestracji można dokonać poprzez szpital im. Franciszka Raszei, pod nr: 612245435 - dodała ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W Wielkopolsce działają obecnie 44 punkty pobrań wymazów, a 12 z nich zlokalizowano na terenie Poznania. Aktualną mapę można znaleźć na www.nfz-poznan.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro