Reklama

W główce Marcelka znów pojawił się guz. "Jedyne o co Was prosimy, to o modlitwę"

fot. Mały Marcel - wielki guz. / FB
fot. Mały Marcel - wielki guz. / FB

Chłopiec, o którym wielokrotnie pisaliśmy na portalu w lipcu zakończył leczenie nowotworu w USA. Szczęśliwi rodzice myśleli, że mają najgorsze za sobą, aż do środy. Marcelek znów trafił do szpitala.

Mały mieszkaniec Krotoszyna ma obecnie 17 miesięcy. W połowie listopada ubiegłego roku rodzice usłyszeli straszne informacje. Ich jedyny syn jest poważnie chory. Diagnoza brzmiała jak wyrok - medulloblastoma, nowotwór, guz mózgu. W Polsce lekarze proponowali tylko chemię, którą dziecko cały czas przyjmowało, jednak było pewne, że to nie wyleczy Marcelka. Zrozpaczeni rodzice zaczęli szukać ratunku na całym świecie i pojawiło się światełko w tunelu - leczenie w USA. Koszty leczenia przerosły możliwości finansowe rodziców. Dlatego postanowili poprosić o pomoc. Dzięki wsparciu wielu osób dobrej woli udało się zebrać ogromne pieniądze i chłopiec wraz z rodzicami mógł wyjechać do USA.

O walce Marcelka o zdrowie pisaliśmy nie raz na łamach naszego portalu - prosząc w imieniu rodziców o wsparcie na leczenie, które kosztowało niemal 4 mln zł. W lipcu przekazaliśmy informację, że chłopiec wygrał z chorobą i może wracać zza oceanu do domu. Szczęście rodziny trwało tylko cztery miesiące. Dziś rodzice poinformowali, że choroba wróciła.

W środę trafiliśmy do kliniki, ponieważ Marcel miał bardzo podejrzany, długi płacz.. ten sam płacz był prawie rok temu, kiedy dowiedzieliśmy, że zachorował - piszą na portalu społecznościowym rodzice chłopca. Wczoraj okazało się, że ma wznowę, guz odrósł. Obecnie został zabrany na blok operacyjny, w celu usunięcia guza. Nie wiemy co myśleć, ani co mówić.. brakuje nam słów, a serca rozpadły się doszczętnie. Dopiero teraz wiemy, jakie to cholerstwo jest agresywne, dał nam jedynie 4 miesiące cieszyć się "normalnością". - dodają.
Jedyne o co Was prosimy, to o modlitwę, on jest tak cholernie silny, że trzymamy się tylko dzięki temu.. do ostatniej chwili uśmiech na jego pięknej buźce.. bądźcie z Nami i wesprzyjcie dobrym słowem...-apelują rodzice chłopca.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.95 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro