Reklama

O krok od tragedii na Grunwaldzkiej: zataczając się upadł na torowisko i uderzył się w głowę

fot. Straż miejska

Na szczęście zauważył go obserwator miejskiego monitoringu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło około 1.15 w nocy w rejonie przystanku tramwajowego przy ulicy Grunwaldzkiej. - Operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na mężczyznę, który wyraźnie zataczając się, doszedł do wiaty przystankowej i upadł. Miał poważne kłopoty w utrzymaniu równowagi - po chwili wstał i upadł ponownie, ale tym razem na torowisko doznając urazu głowy - wyjaśnia straż miejska.

Operator o incydencie poinformował służby ratunkowe. Na miejscu pojawiła się karetka, która zabrała rannego do szpitala.

Niestety ponad połowa ze wszystkich zdarzeń ujawnionych przez operatorów miejskiego monitoringu, a jest ich około 7000 rocznie, spowodowana jest spożyciem zbyt dużej ilości alkoholu. - Tylko w ubiegłym roku, na podstawie zgłoszeń od operatorów monitoringu miejskiego, policjanci zatrzymali 315 osób, głównie posiadaczy substancji narkotycznych, sprawców rozbojów, pobić i kradzieży, uczestników bójek ulicznych oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości - kończy.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro