Porażka w Chorzowie

Lech Poznań przegrał w Chorzowie z Ruchem 0:2. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Kolejorz pojechał do Chorzowa po komplet punktów, jak się jednak okazało poznaniakom nie udało się wywieźć ze stadionu przy Cichej nawet jednego "oczka".

Od początku spotkania lechitom nie udawało się wykończyć akcji celnym strzałem. Obrona Ruchu grała wyjątkowo uważnie. Wydawało się jednak, że to poznaniacy kontrolują sytuację na boisku, a bramka dla gości to tylko kwestia czasu. Ruch grał natomiast z kontrataku, który jak sie okazało - przyniósł powodzenie. W 17. minucie Tomasz Brzyski otrzymał podanie z lewej strony boiska i ładnym strzałem po ziemi pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Po utraciegola Niebiesko-biali rzucili się do odrabiania strat, ale zamiast wyrównać, nadziali się na kolejną kontrę. Po pół godzinie gry było już 2:0. Z własnej połowy piłkę wyprowadził były lechita - MaciejScherfchen. Zagrał w tempo do Nowackiego, który niemal z tego samego miejsca co kilkanaście minut wcześniej Brzyski pokonał golkipera gości. Chwilę później Niebiescy mieli kolejną okazję do strzelenia gola, ale Piotr Ćwielong uderzył niecelnie. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Po przerwie na murawie pojawił się, zmieniający Injaca - Piotr Reiss. Widać było, że poznaniacy zagrają ofensywnie - nie mieli bowiem nic do stracenia. Dwa razy groźnie na bramkę Pilarza uderzał Semir Stilić. KKS posiadał przewagę, ale nie potrafił udokumentować jej bramką. W 62. minucie dyspozycję golkipera Ruchu sprawdził Grzegorz Wojtkowiak. Pilarz nie dał się jednak zaskoczyć. Potem jeszcze kilka razy musiał interweniować po strzałach Stlica, ale jego konto pozostało czyste do końca spotkania.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 2:0 (2:0)

Bramki: Brzyski 17', Nowacki 30'

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)