Reklama
Reklama

Z Jeziora Maltańskiego zniknie woda. Będą biegać po dnie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mateusz Kina / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Mateusz Kina / archiwum

Prawdopodobnie w listopadzie rozpocznie się proces spuszczania wody z Malty.

Na początku przyszłego miesiąca Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rozstrzygną przetarg na wybór wykonawcy prac. - Wykonawca będzie odmulał dno, wycinał trzcinę. W przetargu zaznaczono też opcjonalnie możliwość odświeżenia urządzeń toru regatowego - mówi Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

Jeszcze w ten weekend na torze regatowym odbędą się zawody. Proces spuszczania wody z akwenu, a jest jej około 2 mln metrów sześciennych, rozpocznie się prawdopodobnie w listopadzie. Będzie połączony z odławianiem ryb. Każdego dnia poziom wody w Malcie będzie się obniżał od 3 do 10 centymetrów (w zależności m.in. od opadów deszczu). Woda wpłynie do Warty. Dno ujrzymy prawdopodobnie po około miesiącu od rozpoczęcia prac. - Prace związane z czyszczeniem dna potrwają do wiosny - dodaje.

Spuszczanie wody z Jeziora Maltańskiego odbywa się raz na cztery lata. Ostatnio miało miejsce w 2016 roku. Podobnie jak cztery lata temu i w tym roku odbędzie się nietypowy bieg - po dnie jeziora. - Zapraszamy wszystkich odważnych i szukających nieprzeciętnych wyzwań do zmierzenia się z niespotykanymi trudnościami. Bieg w błocie leżącym na dnie Jeziora Maltańskiego pozostawia niezapomniane wrażenia i ślady na strojach biegaczy - zachęcają organizatorzy.

Początkowo zakładano, że w biegu weźmie udział 300 osób, ale zainteresowanie było duże i zdecydowano się na powiększenie puli o 50. Zostały jeszcze ostatnie miejsca. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro