Reklama
Reklama

Dwa kościoły na Dębcu zamknięte przez koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Parafia Św. Trójcy / FB

U księży wykryto Covid-19.

- Dwa kościoły na Dębcu zamknięte z powodu Covid 19 - napisał do nas czytelnik. Pierwsza ze świątyń to kościół pw. Błogosławionej Poznańskiej Piątki. W sobotę księża poinformowali o zakażeniu koronawirusem wikariusza. - W związku ze stwierdzeniem u księdza Wikariusza zakażenia koronawirusem oraz poddaniem kwarantannie Księdza Proboszcza, w dniu jutrzejszym w naszym kościele nie zostaną odprawione żadne Msze Święte. Nasi Pasterze zapewniają nas o swojej modlitwie. Proszą również o modlitwę w intencji wszystkich osób doświadczających cierpienia i choroby COVID-19 - napisano w sobotę na facebookowym profilu parafii.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W niedzielę poinformowano, że przez 10 najbliższych dni "dom", w którym odprawiane są msze (kościół jest obecnie w budowie) będzie zamknięty. - Wszystkie zamówione Msze św. odprawimy bez udziału wiernych. Bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację i proszę wszystkich o modlitwę za nas. Uważajcie na siebie moi kochani - piszą księża zapewniając, że zakażony wikariusz wraca do zdrowia.

Dziś o zamknięciu kościoła poinformowała parafia pw. Świętej Trójcy. - Kochani parafianie! Z przykrością informujemy, że wśród kapłanów naszej parafii wykryto COVID 19, dlatego jesteśmy zmuszeni zamknąć kościół na czas kwarantanny. Msze święte, które zostały przyjęte będą odprawione przez kapłanów w domu. Będziemy starali się transmitować Mszę świętą o 18.30 z probostwa za pośrednictwem Facebook'a, a nabożeństwa prosimy odprawiać prywatnie. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco - czytamy na FB parafii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro