Reklama
Reklama

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa chodników i innych udogodnień na kolejnych poznańskich ulicach

fot. ZDM

Prace ruszają na ul. Porzeczkowej i ul. Jaworowej.

Na ul. Porzeczkowej (Szczepankowo) wybudowany zostanie chodnik (oraz kanał technologiczny) po północno - zachodniej stronie ulicy na odcinku od ul. Szczepankowo do ul. Sierpowej. Dodatkowo wyznaczone będzie przejście dla pieszych przez ul. Szczepankowo. By zwiększyć bezpieczeństwo przejście zostanie oświetlone. Prace powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Koszt całości to ponad 325 tysięcy złotych.

Z kolei na ulicy ul. Jaworowej (Dębiec) prace obejmą budowę chodnika i dostosowanie istniejącego układu drogowego dla potrzeb parkingowych mieszkańców. Droga dla pieszych powstanie po południowej stronie ulicy, a miejsca postojowe będą obustronnie. Przebudowany zostanie również wjazd z ul. Łozowej.

Dodatkowo przesunięte będzie przejście dla pieszych na ul. Łozowej. W okolicy kwiaciarni wybudowane zostaną: pochylnia i schody wraz z oznaczeniami fakturowymi dla osób z dysfunkcjami wzroku. Mieszkańcy zyskają też ławki i stojaki rowerowe - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Jak przekazuje ZDM istniejąca zatoka, na której obecnie odbywa się parkowanie ukośne nie będzie zmieniana. Jednocześnie w celu uniemożliwienia parkowania na terenach zielonych zostaną zamontowane słupki drewniane, natomiast dla zabezpieczenia chodnika - słupki metalowe. Planowany koszt to 430 tysięcy złotych.


To kolejne prace, które mają służyć głownie lokalnej społeczności. Dzięki nim nie tylko poprawi się komfort przemieszczania się pieszych, ale także ich bezpieczeństwo - kończy rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro