Reklama
Reklama

Do Powidza przyleciało blisko 100 amerykańskich żołnierzy. Trwa szkolenie

fot. Luiza Wawrzyniak-Kozera

Trwa polsko-amerykańskie szkolenie w ramach Aviation Detachment 21-0.

Przez najbliższe półtora tygodnia Amerykanie będą uczestniczyli we wspólnym szkoleniu z żołnierzami 33 Bazy Lotnictwa Transportowego, a także 6 Brygady Powietrznodesantowej oraz 1 i 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Najlepszy manicure w Swarzędzu Najlepsza fryzura w Swarzędzu #wonderlandpolska #peselniemaznaczenia
REKLAMA

Głównym celem polsko-amerykańskich ćwiczeń w ramach Aviation Detachment (AvDet) jest doskonalenie i ujednolicenie obowiązujących procedur, podnoszenie kwalifikacji oraz zdobywanie i wymiana doświadczeń - informuje kpt. Martyna Fedro-Samojedny, rzecznik Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego.

Tego typu szkolenia odbywają się w Powidzu cyklicznie, najczęściej dwa razy w roku: wiosną oraz latem lub jesienią. W tym roku polsko-amerykańskie szkolenie realizowane jest po raz pierwszy.

Podczas szkolenia polskie i amerykańskie załogi wykonywać będą różnego rodzaju zadania. W szczegółowo zaplanowanym programie szkolenia znalazły się m.in. loty we wspólnym ugrupowaniu taktycznym, zrzuty personelu i ładunków, wykonywanie startów i lądowań z nawierzchni trawiastej oraz o ograniczonych wymiarach, wykonywanie lotów taktycznych z oddziaływaniem samolotów lotnictwa taktycznego, a także loty z wykorzystaniem gogli noktowizyjnych - dodaje rzeczniczka.

Szkolenie zakończy się 30 października.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
41.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro