Reklama
Reklama

W najbliższy weekend zmieniamy czas!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jean Scheijen/freeimages.com

Śpimy godzinę dłużej.

Najbliższa zmiana czasu już w nocy z 24 na 25 października czyli w nocy z soboty na niedzielę. Wskazówki cofniemy wówczas z godziny 3.00 na 2.00, a to oznacza to, że dodatkową godzinę spędzimy w łóżku. Zmiana może być dotkliwa dla pasażerów kolei. Nocne pociągi tradycyjnie zatrzymają się o godzinie 3:00 na najbliższych stacjach i będą oczekiwały na rozkładową godzinę odjazdu.

Przypomnijmy, że niebawem czasu zmieniać już nie będziemy. Parlament Europejski uchwalił już dyrektywę, na mocy której zmiana czasu zostanie wycofana. Projekt zakłada, że ma zniknąć już w 2021 roku. Do tego czasu kraje członkowskie będą musiały zdecydować, czy wybierają czas letni czy zimowy. Ostatni raz czas mieliśmy zmienić w marcu przyszłego roku. Ostateczna decyzja należeć będzie jednak do członków wspólnoty.

W sierpniu 2018 roku Komisja Europejska pytała Europejczyków o zniesienie zmiany czasu. Zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała się za likwidacją zmiany. W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 4,6 mln osób, a 84% badanych opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro