Reklama

Kolejne zakażenia w szpitalu dziecięcym przy ulicy Krysiewicza. "Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę"

archiwum

Wstrzymano przyjęcia na Odział Chirurgii i Laryngologii.

O zakażeniu w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu informowaliśmy już w poniedziałek. Dziś napływają kolejne informacje.

Ta sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Jeszcze wczoraj mieliśmy informację i świadomość o tylko jednym lekarzu z dodatnim wynikiem w kierunku Covid-19, a dzisiaj już wiemy, że mamy dziewięć osób z personelu zakażonych -
mówiła dziś przed kamerą WTK Urszula Łaszyńska, rzeczniczka szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza. To osoby z różnych oddziałów - nie tylko z Chirurgii, gdzie na ten moment mamy pięciu lekarzy z wynikiem dodatnim. Tam mamy ognisko, dlatego wstrzymaliśmy przyjęcia planowe i ostre na chirurgii, natomiast cały czas przyjmujemy pacjentów w trybie ambulatoryjnym. Pacjenci, którzy przebywają na oddziale nie zostaną nigdzie odesłani. Co istotne przyjęcia planowe zostały też wstrzymane na Oddziale Laryngologii - dodała rzeczniczka jednocześnie podkreślając, że za moment ta informacja może być już nieaktualna, bo badaniom sukcesywnie poddawane są kolejne osoby.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-1℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro