Reklama
Reklama

Pod Poznaniem powstała przestrzeń do sadzenia drzew okolicznościowych

Zdjęcie archiwalne | fot. RDLP w Poznaniu
Zdjęcie archiwalne | fot. RDLP w Poznaniu

Każdy może na niej zasadzić swój pamiątkowy dąb np. z okazji urodzenia dziecka.

Las Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych otwarto 10 października na terenie Nadleśnictwa Babki, w leśnictwie Drapałka, a więc pod Poznaniem. Znajduje się tu miejsce na posadzenie prawie 300 dębów szypułkowych i bezszypułkowych. W dniu inauguracji zasadzono tu 18 drzew.

- Sadzenie drzew, dla upamiętnienia ważnych momentów w naszym życiu to wielowiekowa tradycja. Drzewa były świadkami historii, do dzisiaj towarzyszy im określona symbolika. Dla przykładu dąb oznacza odwagę, siłę i mądrość, buk - pewność siebie, siłę i pogodę ducha, grab - odporność, wytrwałość i silną osobowość, brzoza - piękno, harmonię, młodość i kobiecą wrażliwość, sosna - mistycyzm, natchnienie i duchową wrażliwość, z kolei wierzba - melancholię, smutek i żal - wymienia Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

Drzewo na specjalnie do tego przygotowanej powierzchni może zasadzić każdy, choć oczywiście odbywa się to za pośrednictwem leśników. Wiąże się to z opłatą w wysokości 70 złotych (koszt wyprodukowania tabliczki okolicznościowej). - Rocznica ślubu, narodziny dziecka, dowód miłości, przyjaźni czy też ważny jubileusz to niektóre z chwil, które upamiętnisz sadząc drzewko w Nadleśnictwie Babki. Pod sadzonką można zakopać przesłanie dla przyszłych pokoleń w postaci: listu, zdjęć, dokumentów upamiętniających wydarzenie, itp., umieszczonych w zalakowanej butelce (przygotowanej we własnym zakresie). Do każdego posadzonego dęba Nadleśniczy Nadleśnictwa Babki wystawia certyfikat zawierający podstawowe informacje o posadzonym drzewie wraz z jego współrzędnymi geograficznymi. Sadzonki przekazuje nieodpłatnie nadleśnictwo - dodaje.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro