Reklama

Strażnicy znów kontrolowali lokale na Starym Mieście

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Strażnicy miejscy podsumowują swój ostatni tydzień - łącznie odebrali ponad 1600 zgłoszeń od mieszkańców.

Najczęściej mieszkańcy korzystali z połączenia telefonicznego - 755 zgłoszeń, pocztą elektroniczną przekazali 706 spraw, a 145 listownie bądź osobiście.

Jak przekazują strażnicy miniony tydzień zdominowany był zaangażowaniem strażników na rzecz przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego podczas przemieszczania się mieszkańców.

Po wprowadzeniu na terenie Poznania żółtej strefy, a od soboty czerwonej, zakrywanie ust i nosa obowiązuje we wszystkich miejscach publicznych. W minionym tygodniu strażnicy duży nacisk kładli na informowanie mieszkańców o ciągle rosnącym zagrożeniu ze strony koronawirusa. Między innymi, wspólnie z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego, prowadzili akcje informacyjne w tramwajach i autobusach. Dodatkowo, w miarę możliwości, piesze patrole strażników przemieszczają się komunikacją miejską, a czas przejazdu wykorzystują na informowanie pasażerów o konieczności zakrywania ust i nosa
- przekazuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto strażnicy po raz kolejny prowadzili nocne kontrole. Tym razem nie tylko sprawdzali, czy hałas emitowany z urządzeń nagłaśniających w lokalach gastronomicznych powoduje uciążliwości dla mieszkańców, ale także funkcjonowanie lokali po godz. 21. Po wprowadzeniu czerwonej strefy, ograniczeniu uległo funkcjonowanie lokali gastronomicznych, które mogą być czynne od 6:00 do 21:00, a później tylko usługi na wynos - dodaje rzecznik. Okazało się, że strażnicy tym razem nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości.

Najwięcej zgłoszeń od mieszkańców tradycyjnie już dotyczyło nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów (1035). W minionym tygodniu funkcjonariusze wystawili 344 wezwania dla kierowców, w 252 przypadkach na koła samochodów założyli blokady, a w kolejnych 23 interwencjach, samochody utrudniające ruch i zagrażające bezpieczeństwu, odholowali na parkingi strzeżone. W pozostałych przypadkach kierowcy zostali ukarani w trakcie interwencji patrolu. Obok wymienionych działań strażnicy zlecili również odholowanie na parking strzeżony 6 wraków.

Strażnicy podejmowali też zgłoszenia odnośnie zwierząt wymagających pomocy, "dzikich" wysypisk, niszczenia zieleni czy zagrożenia zdrowia i życia - tu większość zgłoszeń dotyczyła osób bezdomnych.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro