Reklama

Poznańskie baseny otwarte dla seniorów w ramach "aqua senior", ale dla klientów indywidualnych nie

fot. POSiR

Na zasady wprowadzone przez POSiR skarży się nasz czytelnik.

- Od 19 października na basen mogą wejść zarówno uczniowie szkół podstawowych w ramach zajęć szkolnych i... seniorzy w ramach pakietu Aqua senior, a także uczestnicy aqua aerobiku (80% to osoby w wieku 60+). Z basenu natomiast nie może korzystać taka osoba jak ja, tj. 40-latek trenujący pływanie (3-4 treningi w tygodniu), który indywidualnie przygotowuje się do zawodów pływackich - pisze nasz czytelnik.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rzeczywiście w niedzielę opublikowały wytyczne na temat tego, kto może korzystać z basenów od poniedziałku. - Od poniedziałku, 19 października, na basenach POSiR będą się odbywały zajęcia szkół i uczelni. Wznawiamy także działalność szkółek pływackich (nauka i doskonalenie pływania) oraz zorganizowane treningi sportowe zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Baseny nadal nie będą czynne dla klientów indywidualnych - czytamy w komunikacie POSiR.

Jak informują POSiR, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, baseny mogą pozostać otwarte dla uczestników zajęć sportowych, wydarzeń sportowych oraz dla studentów i uczniów w ramach zajęć na uczelni lub w szkole. W związku z tym baseny Atlantis, Chwiałka i Rataje są od poniedziałku dostępne dla:

uczestników zajęć dla szkół podstawowych (nauka pływania klas 2-3), uczniów szkół z klasami sportowymi w ramach treningów i zajęć, studentów w ramach zajęć, uczestników szkółek pływackich (nauka i doskonalenie pływania) prowadzonych przez POSiR, uczestników gimnastyki rehabilitacyjnej i aqua aerobiku prowadzonego przez POSiR, uczestników zorganizowanych zajęć sportowych prowadzonych przez podmioty zewnętrzne, seniorów w ramach zajęć aqua senior.

Na basen nie zostaną wpuszczeni klienci indywidualni oraz osoby w ramach tzw. biletu instruktorskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
31.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro