Reklama
Reklama

Do szpitala jednoimiennego w Wolicy trafili pierwsi pacjenci z koronawirusem

Zdjęcie z wiosny | fot. Szpital Wolica / FB

Szpital ponownie przekształcono w placówkę dla pacjentów zakażonych Covid-19, by m.in. odciążyć poznański szpital z ulicy Szwajcarskiej.

Szpital w Wolicy od soboty przyjmuje tylko pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji. Znajduje się tu 120 covidowych łóżek. Jak podaje portal wlkp24.info, placówka wyciągnęła wnioski z pierwszej fali pandemii (również była szpitalem jednoimiennym) i lepiej przygotowała się do pracy z zakażonymi pacjentami. Zainstalowano tu m.in. monitoring, który ma pomagać lekarzom w obserwacji pacjentów. Dodatkowo trwają starania o uruchomienie na miejscu laboratorium, w którym będzie można przeprowadzać testy w kierunku koronawirusa.

W obiekcie pracuje obecnie 12 lekarzy i 56 pielęgniarek. Nie ma tu OIOM-u, ale jest 5 respiratorów, które w razie konieczności pozwolą na przewiezienie pod nimi pacjentów wymagających leczenia w szpitalu o III stopniu referencyjności. Szpital przyznaje, że jest przygotowany lepiej niż kilka miesięcy temu, ale są pewne braki w sprzęcie - brakuje choćby parawanów medycznych czy ssaków, a także środków ochrony osobistej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro