Reklama
Reklama

Biskup Edward Janiak, który nie reagował na pedofilię w kościele przejdzie na przymusową emeryturę

fot. Diecezja Kaliska

To na razie nieoficjalne informacje.

Według ustaleń dziennikarzy radia CENTRUM oficjalne informacje na temat przejścia biskupa Janiaka na emeryturę mają być podane w sobotę. Według ustaleń emerytowany biskup ma zamieszkać w Ostrowie Wielkopolskim.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

O biskupie Edwardzie Janiaku zrobiło się głośno po premierze filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Jak wynika z filmu Sekielskich, duchowny miał mieć wiedzę na temat postępowania księdza Arkadiusza H., który miał molestować dzieci. Choć Janiak miał wiedzieć o wykorzystywaniu dzieci przez podlegającego mu księdza, nie zrobił w tej sprawie zbyt wiele. Po kilku tygodniach sytuację zaogniła informacja Gazety Wyborczej o tym, że na początku czerwca Janiak miał trafić do kaliskiego szpitala z podejrzeniem udaru, choć tak naprawdę był kompletnie pijany. Episkopat zapewnił, że to sprawdzi. Pod koniec czerwca na informacje o biskupie zareagował Watykan. Odsunięto biskupa Janiaka od pełnienia funkcji, a w jego zastępstwie mianowano arcybiskupa Grzegorza Rysia.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro