Reklama
Reklama

Wierzbięcice: zakończyła się przebudowa ciepłociągu

fot. PIM

Prace w ramach przebudowy torowisk w ulicach Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. trwają od połowy sierpnia.

Zakończyły się już tu roboty związane z siecią ciepłowniczą. Były dla nas priorytetem ze względu na rozpoczynający się sezon grzewczy. Teraz trwają prace wodno-kanalizacyjne, a już wkrótce zacznie się przebudowa gazociągu - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W ramach całej inwestycji na ponad kilometrowym odcinku przebudowane zostanie torowisko tramwajowe wraz siecią trakcyjną oraz węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Górna Wilda, Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r.

Dzięki wydzielonemu, w dużej mierze zielonemu torowisku, tramwaje nie będą blokowane przez samochody. Przy ul. św. Czesława powstaną przystanki wiedeńskie, a przy rynku Wildeckim - w wyniku przeniesienia przystanków z ul. Wierzbięcice i Górna Wilda - zostanie wybudowany zintegrowany węzeł przesiadkowy w formie antyzatok. Przy rynku powstaną też parkingi rowerowe bike&ride. Wszystkie odnowione przystanki na przebudowywanym odcinku zostaną wyposażone w tablice informacji pasażerskiej. Z kamienic stojących wzdłuż przebudowywanego odcinka znikną przewody trakcyjne i oprawy oświetleniowe - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po obu stronach torowiska powstanie jednopasmowa jezdnia uwzględniająca ruch rowerowy, na której będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Pojawią się też elementy małej architektury i zieleń.

" target="_blank">

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
27.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro