Reklama
Reklama

Zaatakował ratowników medycznych, gdy udzielali pomocy. Bo karetka stała na chodniku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Do zdarzenia doszło we wtorek w Kościanie.

- Około godziny 13:00 ratownicy medyczni z SOR w Kościanie otrzymali zgłoszenie o osobie z atakiem epilepsji. Pojazd karetki pogotowia, z uwagi na brak miejsca, zaparkowali na chodniku przy rondzie Solidarności w Kościanie - tłumaczą policjanci.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W pewnym momencie ratownicy usłyszeli hałas na zewnątrz karetki. Mężczyzna uderzał rękami w maskę pojazdu. - Okazało się, że mężczyźnie przeszkadzał fakt zaparkowania przez nich na chodniku. Wyjaśnienie, że załoga jest w trakcie udzielania pierwszej pomocy na nic się nie zdało. W tym momencie 41-latek stał się jeszcze bardziej agresywny. Zaczął wymachiwać rękoma, wykrzykiwać obraźliwe i wulgarne słowa oraz grozić ratownikowi pobiciem. Ponadto opluł ratownika medycznego, a następnie oddalając się uderzył w tył karetki powodując uszkodzenie lampy - dodają.

Agresywnemu 41-latkowi postawiono zarzuty kierowania groźby karalnej, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz uszkodzenia mienia. Dodatkowo odpowiedział za brak maseczki. Mężczyzna wyjaśniał, że był pijany i nie pamięta dlaczego tak się zachowywał.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro