Wojewoda dementuje: "na tym etapie walki z epidemią szpital MSWiA nie będzie" szpitalem jednoimiennym

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 1662222 / pixabay.com

Od rana informujemy o oburzonych lekarza i pacjentach tego szpitala.

To pacjenci poinformowali nas, że przekazano im informację o przekształceniu szpitala MSWiA w najbliższych dniach w szpital jednoimienny, a więc w całości poświęcony leczeniu chorych z Covid-19. Swoje oburzenie wyrazili też lekarze, który musieliby przenieść do innych placówek medycznych blisko 200 pacjentów, w tym ciężko chorych.

Najlepszy manicure w Swarzędzu Najlepsza fryzura w Swarzędzu #wonderlandpolska #peselniemaznaczenia
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski odniósł się do tych doniesień. - W ostatnich dniach pracowaliśmy nad różnymi scenariuszami, jednak żadna decyzja w sprawie szpitala MSWiA nie zapadła. Zgodnie z naszymi analizami na tym etapie walki z epidemią szpital MSWiA nie będzie placówką dedykowaną do walki z koronawirusem - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk, który przed południem przekazał tę informację dyrekcji szpitala MSWiA.

Jednocześnie zaznaczono, że w najbliższych dniach w Wielkopolsce pojawi się 300 kolejnych łóżek dla chorych na Covid-19. W sumie będzie ich 1200. - Kolejne działania zależą od rozwoju sytuacji epidemicznej. Obecnie na wszystkich trzech poziomach wolnych jest 276 łóżek - tłumaczy Tomasz Stube z Gabinetu Wojewody.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Cały Poznań w korkach: "śnieg w grudniu - kto by się spodziewał?"
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
58.12 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro