Reklama

Wojewoda dementuje: "na tym etapie walki z epidemią szpital MSWiA nie będzie" szpitalem jednoimiennym

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 1662222 / pixabay.com

Od rana informujemy o oburzonych lekarza i pacjentach tego szpitala.

To pacjenci poinformowali nas, że przekazano im informację o przekształceniu szpitala MSWiA w najbliższych dniach w szpital jednoimienny, a więc w całości poświęcony leczeniu chorych z Covid-19. Swoje oburzenie wyrazili też lekarze, który musieliby przenieść do innych placówek medycznych blisko 200 pacjentów, w tym ciężko chorych.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski odniósł się do tych doniesień. - W ostatnich dniach pracowaliśmy nad różnymi scenariuszami, jednak żadna decyzja w sprawie szpitala MSWiA nie zapadła. Zgodnie z naszymi analizami na tym etapie walki z epidemią szpital MSWiA nie będzie placówką dedykowaną do walki z koronawirusem - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk, który przed południem przekazał tę informację dyrekcji szpitala MSWiA.

Jednocześnie zaznaczono, że w najbliższych dniach w Wielkopolsce pojawi się 300 kolejnych łóżek dla chorych na Covid-19. W sumie będzie ich 1200. - Kolejne działania zależą od rozwoju sytuacji epidemicznej. Obecnie na wszystkich trzech poziomach wolnych jest 276 łóżek - tłumaczy Tomasz Stube z Gabinetu Wojewody.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
2.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro