Reklama
Reklama

Poznań w czerwonej strefie: od soboty zamknięte baseny

fot. POSiR
fot. POSiR

Nieczynne będą nie tylko Termy Maltańskie, ale też wszystkie baseny miejskie.

Co to oznacza dla mieszkańców? - Od soboty, 17 października, nieczynne będą do odwołania pływalnie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. To rezultat objęcia stolicy Wielkopolski strefą czerwoną. Wszelkie zajęcia na pływalniach Atlantis, Chwiałka i Rataje zostają zawieszone. Zamknięta zostaje również widownia podczas zawodów sportowych - informują urzędnicy.

Wkrótce mają zostać poddane szczegóły rozliczenia zajęć i karnetów wykupionych na basenach w Poznaniu. - Pozostałe obiekty, takie jak Lodowisko Chwiałka, korty tenisowe, boiska oraz hale sportowe działają i są na nich prowadzone zajęcia zgodnie z harmonogramem. Prosimy jednocześnie o przestrzeganie zasad panujących w naszych ośrodkach - mówi Filip Borowiak, rzecznik prasowy POSiR.

POSiR zapewnia, że na bieżąco dezynfekuje przestrzenie wspólne - szatnie, przebieralnie czy toalety. - Sprzęt sportowy wypożyczany przez POSiR oraz wykorzystywany na zajęciach jest odkażany po każdym użyciu - dodaje.

Choć lodowisko Chwiałka będzie otwarte, jednocześnie na taflę wejdzie maksymalnie 150 osób. Kolejne obostrzenie to maksymalnie 3 osoby w szatni na terenie kortów Oddziału Rataje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro