Reklama
Reklama

Egzamin dla 200 aplikantów w Poznaniu w tradycyjnej formie. "OIRP chce nas narazić"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. moinzon / pixabay.com

W tej sprawie napisało do nas dwóch czytelników.

- Piszę w imieniu aplikantów radcowskich OIRP Poznań, ponieważ jesteśmy już bezradni. Okręgowa Izba Radców Prawnych chce narazić nas na możliwość zarażenia się wirusem, poprzez zmuszanie nas do pisania kolokwium w dniu dzisiejszym w tradycyjnej formie na terenie Uniwersytetu SWPS. W innych miastach kolokwia odbywają się zdalnie. Na nic zdały się nasze prośby- około 200 osób narażonych zostanie na zarażenie się wirusem. Gdy odbywały się wybory do Izby, miało to miejsce na stadionie Lecha, zachowano odstępy, wszyscy dostali maseczki. Natomiast aplikantów, którzy płacą kilka tysięcy rocznie za szkolenie, traktuje się jak ludzi drugiej kategorii - pisze czytelnik.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

- Mimo zastrzeżeń i obaw aplikantów oraz faktu, że Poznań został skierowany do czerwonej strefy, w dniu dzisiejszym Okręgowa Izba Radców Prawnych przeprowadza kolokwium dla I i II roku (łącznie prawie 200 osób z różnych części Wielkopolski), umieszczając ich po 40 - 25 osób w salach. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że po dzisiejszym dniu w Poznaniu pojawi się kolejne ognisko koronawirusa, które może sparaliżować pracę wielu kancelarii i wiele osób wysłać na kwarantannę - dodaje kolejny czytelnik.

Jak podaje Mateusz Chłystun z RMF FM, egzamin odbędzie się normalnie, a dziekan Izby odmówił oficjalnego komentarza w tej sprawie.

  • Aktualizacja
    piątek, 16.10.2020 r., godz. 16.16
    Aktualizacja
    piątek, 16.10.2020 r., godz. 16.16
    Po publikacji, z naszą redakcją skontaktował się rzecznik prasowy OIRP, radca prawny Tomasz Działyński. "Oczywiście bezpieczeństwo i zdrowie aplikantów są dla nas priorytetem, dlatego również dziś podjęliśmy odpowiednie środki, by on nie zadbać. Kolokwium zostało zorganizowane z zachowaniem obowiązujących jeszcze dziś wymogów sanitarnych, a także zgodnie z regulaminem prowadzania aplikacji ustanawianym przez Krajową Radę Radców Prawnych. Nieprzeprowadzenie kolokwium w tym trybie mogłoby być podstawą nawet do unieważnienia aplikacji. Co do tego, jak będzie wyglądał przyszły tryb prowadzenia aplikacji i odbywania kolowiów, decydować będą ustalenia KRRP, a także wchodzące w życie od jutra przepisy sanitarne" - napisał Działyński w przesłanym oświadczeniu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro