Reklama
Reklama

Trwa budowa kolejnych parkingów Park & Ride

fot. PIM
fot. PIM

Inwestycje są prowadzone w dwóch lokalizacjach.

Pierwszy parking powstaje w rejonie stacji kolejowej PKP Poznań Strzeszyn przy ulicy Biskupińskiej, a drugi w sąsiedztwie ronda Starołęka (rejon ulic Hetmańskiej, Wagrowskiej i Starołęckiej). - Powstające parkingi P&R pomogą użytkownikom połączyć różne środki transportu. Na Strzeszynie z samochodu będzie można przesiąść się na pociąg lub autobus, a na Starołęce - tramwaj lub również autobus. Z węzła będą korzystać nie tylko właściciele samochodów, bo powstaje też infrastruktura dla pieszych i rowerzystów - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przy Biskupińskiej inwestycja zaczęła się w lipcu. Obecnie trwa układanie nawierzchni z kostki, zakończono już prace przy infrastrukturze podziemnej. Montowane jest oświetlenie i monitoring. Zaparkować będzie tu mogło jednocześnie 50 aut. Przygotowanych zostanie też 30 stojaków rowerowych. W ubiegłym miesiącu ruszyły prace przy rondzie Starołęka. Będzie tu o 7 miejsc parkingowych więcej niż na Strzeszynie.

Wszystkie parkingi Park & Ride są ogrodzone, monitorowane i oświetlone. Są na nich montowane m.in. biletomaty oraz automatyczne toalety. - Trwają także prace związane z podpięciem energii elektrycznej przy ul. Św. Michała, który będzie trzecim z obecnie powstających parkingiem P&R. Jego otwarcie powinno nastąpić w grudniu tego roku, po przeprowadzeniu testów związanych z podłączeniem do tego samego systemu, który działa na oddanym w 2018 roku parkingu przy ul. Szymanowskiego - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowe parkingi - przy Biskupińskiej i Wagrowskiej, mają być oddane do użytku na przełomie stycznia i lutego 2021.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
120.37 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro