Reklama
Reklama

Amazon szuka pracowników sezonowych: dostaną 24 zł brutto za godzinę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński / archiwum

Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia Amazon zwiększa zatrudnienie w naszym kraju.

Tak jest i w tym roku. W całym kraju, w centrach logistycznych zatrudnionych zostanie tymczasowo dodatkowe 10 tysięcy osób, by obsłużyć wzmożony ruch w zamówieniach składanych przed świętami.

- Zarówno stałym, jak i sezonowym pracownikom Amazon oferuje atrakcyjne wynagrodzenie - podstawowa stawka wynosi co najmniej 20 zł brutto za godzinę, oraz dodatkową premię miesięczną w wysokości do 15%, uzależnioną od frekwencji indywidualnej i wyników zespołu. Ponadto, osoby pracujące od 8 listopada do 26 grudnia otrzymają świąteczny dodatek do podstawowego wynagrodzenia (min. 20 zł za godzinę) w wysokości 4 zł za godzinę, więc łączna stawka początkowa w tym okresie wyniesie 24 zł brutto. Firma zapewnia również dodatkowe świadczenia, takie jak bezpłatny transport do i z miejsca pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł, ubezpieczenie na życie i prywatną opiekę medyczną - podkreśla amerykański gigant.

Równocześnie Amazon zapewnia, że dba o bezpieczeństwo swoich pracowników w trakcie pandemii. - Od marca firma wprowadziła ponad 150 usprawnień w zakresie bezpieczeństwa, w tym maseczki ochronne, proces mierzenia temperatury, bezpieczny dystans oraz zwiększoną częstotliwość sprzątania we wszystkich budynkach - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro