Reklama
Reklama

Kolejny szpital w Poznaniu zostanie przekształcony w jednoimienny? Tragiczna sytuacja obecnych pacjentów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. MOs810 / Wikipedia

W tej sprawie napisał do nas widz WTK, pacjent szpitala MSWiA.

Robert walczy z nowotworem. Ma ostrą białaczkę szpiku kostnego. - Leczę się w szpitalu w Poznaniu podległym MSWiA. Jest to przypadek, że tam (tam zostałem skierowany), a od lat w szpitalu tym mogą leczyć się wszyscy "chętni". Od środy jestem na przepustce w domu. W szpitalu mam się stawić 28 października na dalszą chemioterapię. W czwartek odebrałem ze szpitala telefon, że od 19.10.2020 szpital ma być jednoimienny a wszyscy pacjenci mają być przeniesieni do innych placówek, również poza Poznaniem (Piła, Pleszew) - pisze. - Chorzy na nowotwory już zostali ukarani pozbawieniem ich pieniędzy na rzecz TVP. Teraz zabiera się im szpitale - dodaje.

Nie jest tajemnicą, że jedyny w Poznaniu szpital jednoimienny jest przeciążony. Zakażonych przybywa, a brakuje tu łóżek. Pojawiają się kolejne łóżka covidowe w innych szpitalach w regionie, ale nie wiadomo, czy to wystarczy.

Rzeczywiście rozważana jest opcja przekształcenia szpitala MSWiA znajdującego się przy ulicy Dojazd w szpital jednoimienny. Mówił o tym w czwartek wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, rozmowy na ten temat są już mocno zaawansowane, a chorzy z oddziału hematologii mieliby zostać przeniesieni dla szpitala przy ulicy Szamarzewskiego. Decyzja ma zostać podjęta w najbliższych godzinach.

 • Aktualizacja
  piątek, 16.10.2020 r., godz. 08.40
  Aktualizacja
  piątek, 16.10.2020 r., godz. 08.40
  Jak poinformował rzecznik szpitala MSWiA, obiekt w ciągu tygodnia ma zostać przekształcony w szpital jednoimienny. - Budynek szpitala jest całkowicie nieprzystosowany do tego typu leczenia zakaźnego, ma wielu pacjentów onkologicznych, po ciężkich operacjach ortopedycznych, także wielu pacjentów z SM przechodzi specjalistyczne terapie - wyjaśnia. Szefowa wielkopolskiego NFZ ma nie przyjmować do wiadomości tych uwarunkowań. - Większość lekarzy i pielęgniarek zapowiedziało wypowiedzenia umów o pracę - dodaje.
 • Aktualizacja
  piątek, 16.10.2020 r., godz. 11.48
  Aktualizacja
  piątek, 16.10.2020 r., godz. 11.48
  Pacjenci zmagający się z nowotworami w szpitalu MSWiA informują, że ich terapia zostanie przerwana. Mają na własną rękę szukać leczenia w innych placówkach, bo szpital przy ulicy Dojazd ma zostać zamieniony w szpital jednoimienny.
 • Aktualizacja
  piątek, 16.10.2020 r., godz. 11.49
  Aktualizacja
  piątek, 16.10.2020 r., godz. 11.49
  Lekarze pracujący w szpitalu są oburzeni. Skarżą się, że zrzucono na nich obowiązek znalezienia miejsc dla ich pacjentów w innych placówkach. Często są to pacjenci w poważnym stanie, wymagający operacji. Tymczasem inne szpitale też nie mają miejsc.
 • Aktualizacja
  piątek, 16.10.2020 r., godz. 15.04
  Aktualizacja
  piątek, 16.10.2020 r., godz. 15.04
  Wojewoda zdementował informacje o przekształceniu szpitala MSWiA w szpital jednoimienny.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro