Reklama

Mimo zakazu używają dmuchaw do liści

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Przypominamy, że w Poznaniu od sierpnia obowiązuje zakaz używania dmuchaw do liści.

O zakazie napisaliśmy w poniedziałek, ale jak się okazuje, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że takie regulacje wprowadzono w naszym mieście. Po publikacji artykułu otrzymaliśmy kilka wiadomości od czytelników w tej sprawie. - Przyznam, że nie wiedziałem o tym zakazie, gdybym wiedział również miałbym dowód w postaci zdjęcia z dnia 8 października. W godzinach wczesnoporannych, kiedy to na ulicy Ratajczaka w obrębie Teatru Muzycznego i Domu Żołnierza również była używana dmuchawa do liści - napisał jeden z czytelników.

- Ostatnio miałem okazję przeczytać u państwa artykuł na temat dmuchaw do liści. Nie wiedziałem, że używanie ich w Poznaniu jest zabronione, nie bez powodu, jak zauważyłem. Niestety, ale na terenie PSM Winogrady zakaz ten nie jest przestrzegany. Uważam, że jakość powietrza w mieście jest bardzo ważna i należy o nią po prostu dbać - pisze Kamil.

Przypominamy więc, bo z każdym dniem liści na chodnikach będzie coraz więcej, w Poznaniu obowiązuje zakaz używania dmuchaw do liści. Zarówno spalinowych, jak i elektrycznych. Zakaz wprowadzono 4 sierpnia na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Zakaz ma sprawić, że wyeliminowana zostanie "emisja wtórna pyłu", a co za tym idzie poprawi się jakość powietrza w mieście.

Dmuchaw nie wolno używać na terenach miejskich, prywatnych oraz należących do spółdzielni mieszkaniowych. Zakaz obowiązuje przez cały rok. Warto wiedzieć, że za jego złamanie może grozić 500 złotych mandatu, a nawet sprawa w sądzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro