Reklama
Reklama

Zajeżdżali drogę kierowcom i domagali się od nich pieniędzy. Zatrzymano podejrzanych o rozbój

fot. policja

Grodziscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn.

16 września w miejscowości Konojad w powiecie grodziskim młodzi mężczyźni zajechali drogę kierowcy renault trafic, otworzyli drzwi jego auta i zażądali pieniędzy. - Kiedy kierowca odmówił, zaczęli plądrować samochód. Sprawcy ukradli między innymi CB radio oraz specjalistyczne przyrządy pomiarowe. Uciekli, jednakże osobie poszkodowanej udało się zapamiętać wiele cennych szczegółów, które jak się okazało w późniejszym czasie były bardzo pomocne grodziskim funkcjonariuszom - tłumaczą policjanci.

Najpierw w związku z tą sprawą zatrzymano 2 mężczyzn - 27-latka i 30-latka. To mieszkańcy powiatu grodziskiego. - Przedstawiony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu - dodają. Następnie zatrzymano 24-latka z gminy Czempiń oraz 21-latka z powiatu poznańskiego.

- W toku przeprowadzonych czynności okazało się, że na rozboju w Konojadzie się nie skończyło. Podobnego przestępstwa mężczyźni dokonali w Stęszewie, a jeszcze później w Grodzisku Wielkopolskim. 15 października br. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował środek zapobiegawczy wobec kolejnych dwóch sprawców rozboju w postaci tymczasowego aresztu.

Mężczyznom grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
34.01 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro