Reklama
Reklama

Rygorystyczne obostrzenia: nauka zdalna, zakaz organizacji wesel, sport bez kibiców!

fot. FOTOKALDE, Pixabay

W czwartek poznaliśmy szczegóły nowych obostrzeń.

- Chcemy obronić gospodarkę oraz życie i zdrowie naszych obywateli - mówił podczas swojego wystąpienia premier Mateusz Morawiecki. - Jest to jednak droga, która zakłada szereg obostrzeń - dodawał.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zgodnie z czwartkowymi decyzjami od soboty w strefach żółtych lokale gastronomiczne będą mogły działać tylko w godzinach 6-21, później będą mogły serwować tylko posiłki na wynos. Zmiany obejmą również m.in. transport publiczny (50% miejsc siedzących lub 30% ogółu), wesela (maksymalnie 20 osób z zakazem zabaw tanecznych - ta regulacja wejdzie w życie od poniedziałku), zgromadzenia publiczne (do 25 osób), szkoły wyższe i ponadpodstawowe (nauka hybrydowa), wydarzenia kulturalne (25 proc. zajęcia widowni) oraz siłownie i baseny (zakaz działalności).

W strefach czerwonych główne różnice w porównaniu do stref żółtych to całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych, zakaz udziału kibiców w wydarzeniach sportowych, 5 osób przebywających równocześnie w placówce handlowej na każdą kasę, ograniczenie zgromadzeń publicznych do 10 osób i nauczanie zdalne dla szkół ponadpodstawowych i wyższych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro