Reklama

Imieniny ul. Święty Marcin w tym roku bez korowodu i kiermaszu rogali

Hasło tegorocznych Imienin ulicy Święty Marcin | fot. UM Poznań
Hasło tegorocznych Imienin ulicy Święty Marcin | fot. UM Poznań

Miasto poinformowało, że ze względu na pandemię, wydarzenie nie może się odbyć w dotychczasowym kształcie.

- W tym roku to kolorowe i jedyne w swoim rodzaju święto, z powodu pandemii COVID 19, nie może odbyć się w kształcie tak kochanym przez poznaniaków: z Korowodem, Świętym Marcinem tryumfalnie wznoszącym klucze do miasta, kiermaszem rogali i koncertami - informują urzędnicy.

Choć miasto przyznaje, że atmosfery najsłynniejszych poznańskich imienin nie da się niczym zastąpić, zachowane zostanie przesłanie imprezy. To wzmacnianie solidarności, empatii i troski o siebie nawzajem. - 11 listopada rozpocznie się akcja, która skupi się na pomocy osobom starszym narażonym na skutki pandemii COVID-19. Tworzące jej symboliczną oprawę artystki przywołały znany z historii symbol zwycięstwa, ubrany w antywirusową niebieską rękawiczkę. W układzie palców wycelowanych w niebo, wyrastających z zaciśniętej dłoni, zawiera się wciąż wiele ważnych treści. Rzeźbę "Razem w pandemii" będzie można oglądać od 6 do 11 listopada przed CK ZAMEK - dodają.

- Nie możemy się spotkać, tak jak w ubiegłych latach, w wielotysięcznym korowodzie, ale nadal możemy być razem - pomagając sobie nawzajem i wierząc w zwycięstwo nad pandemią, którego symbolem może być właśnie ręka w rękawiczce. Traktuję to dzieło jako wyraz szacunku dla całego personelu medycznego, który niestety nie wszyscy potrafią okazać. Bądźmy solidarni z lekarzami, pielęgniarkami i innymi pracownikami szpitali, którzy w tej chwili walczą o zdrowie i życie naszych mieszkańców - apeluje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wkrótce mamy poznać więcej szczegółów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
15.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro