Reklama
Reklama

Przed nami kolejne obostrzenia: wśród opcji zamykanie szkół, całkowity zakaz wesel i ograniczenia w gastronomii

fot. Free-Photos / Pixabay

Nowe obostrzenia są już właściwie przesądzone.

- O 11:30 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zostaną na nim podjęte decyzje co do wprowadzenia nowych środków profilaktycznych i narzędzi do walki z koronawirusem - poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu. Następnie premier Mateusz Morawiecki i minister Adam Niedzielski przekażą informacje o decyzjach podczas konferencji prasowej.

RZZK zebrał się już w środę, rozmowy na ten temat trwają zresztą od kilku dni.

RMF FM podało, że od soboty w czerwonych strefach znajdzie się ponad 100 powiatów. Chodzi m.in. o wszystkie aktualne miasta wojewódzkie czy stolice województw sprzed reformy przeprowadzonej w 1999 roku.

Chodzi również o Poznań, więc wszystko wskazuje na to, że od soboty niemożliwe będzie m.in. organizowanie wydarzeń sportowych z udziałem kibiców czy działalność restauracji (poza serwowaniem jedzenia na wynos) po godzinie 22.

Według RMF FM to jednak nie koniec, ponieważ ostateczne decyzje zapadną podczas czwartkowego posiedzenia RZZP. Politycy rozważają m.in. rozciągnięcie przepisu o skróceniu pracy restauracji i innych lokali gastronomicznych na cały kraj oraz zmianie pory ich zamykania na 20:00 lub 21:00.

Pomysły dotyczą również zmian w organizacji wesel i ograniczenie liczby gości do 20 lub 30 i to niezależnie od strefy. Pojawiła się nawet propozycja faktycznego zakazu organizacji wesel. Tematem czwartkowych rozmów ma być również decyzja o tym czy i kiedy zamknąć szkoły.

Konferencja premiera i ministra zdrowia powinna odbyć się wczesnym popołudniem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro