Reklama

Problemy ze szczepionkami przeciwko grypie dla seniorów: "Mamy sygnał, że zapisy dokonały się wcześniej niż ustalony termin"

fot. UMP
fot. UMP

Jedna z poznańskich przychodni może nie dostać pieniędzy za szczepienia.

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie sezonowej przeznaczone dla seniorów, finansowane z budżetu Poznania w ramach miejskiego programu profilaktyki grypy zgodnie z zapowiedziami miały ruszyć w poniedziałek. Tak też się stało, jednak już chwilę po otwarciu przychodni okazało się, że zainteresowanie jest tak duże, że szczepionek zabrakło.

Jak ustaliło dziś Radio Poznań nie wszystkie przychodnie zastosowały się do terminu. Mamy sygnał, że zapisy dokonały się wcześniej niż ustalony termin - mówi w rozmowie z dziennikarzami Radia Poznań zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski. To jest niesprawiedliwe, że jedni seniorzy wiedzieli, że mogą wcześniej się zapisać, a inni nie. Informacja z naszej strony była, że termin to 12 października. Zastanawiamy się nad tym czy tej przychodni za te kilkaset szczepionek zapłacić. Musimy tę sprawę dokładanie zbadać i skontrolować, żeby podjąć właściwie decyzje - dodaje.

Przypominamy, że choć pierwsza partia szczepionek szybko się wyczerpała, będzie kolejna. Gdy tylko miasto je otrzyma również będziemy o tym informować.

Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać osoby powyżej 60. roku życia, które są zameldowane w Poznaniu i tu odprowadzają podatki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro