Reklama
Reklama

Przed nami PKO Poznań Virtual Run. Na jakiej zasadzie odbędzie się impreza?

fot. Przemysław Łukaszyk

Koronawirus przeszkodził w organizacji tegorocznych imprez biegowych.

Wiosną odwołano PKO Poznań Półmaraton, nie odbędzie się również jesienny PKO Poznań Maraton. Zamiast tego organizatorzy zaproponowali uczestnictwo w PKO Poznań Virtual Run.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Biegacze pokonają jeden z kilku wybranych dystansów - 5 km, 10 km, półmaraton lub maraton - ale zrobią to we własnym zakresie, w dowolnie wybranym miejscu Poznania, Polski czy świata.

Impreza odbędzie się 17 i 18 października 2020. Godzinę można dostosować do własnych potrzeb. Na przebiegnięcie wybranego wcześniej dystansu zawodnicy mają dwie doby: od soboty 00:01 aż do niedzieli 24:00.

- Zawodnik wybrany przez siebie dystans może pokonać na dowolnym terenie, przy zachowaniu dystansu społecznego, zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz GIS. Zawodnicy zobowiązani są do przestrzegania ustawy "Prawo o ruchu drogowym", o ile trasa ich biegu przebiega drogami - zaznaczają organizatorzy.

Co ważne, uczestnicy otrzymają m.in. wirtualny medal oraz medal odlewany, numer startowy i dyplom do samodzielnego wydruku - pakiety startowe można odbierać osobiście lub za pośrednictwem kuriera.

W serwisie marathon.poznan.pl wciąż trwają zapisy. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje na temat samej imprezy, ceny poszczególnych pakietów i ich zawartości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro