Reklama

Co piąta taksówka skontrolowana w Poznaniu z uchybieniami

fot. Straż miejska

Od początku roku poznańscy strażnicy miejscy skontrolowali 1295 taksówek.

Niestety w trakcie kontroli ujawniono 241 uchybień, co oznacza, że statystycznie w co piątej sprawdzanej taksówce wykryto nieprawidłowości. - Posypały się mandaty. Najczęściej brakowało oznakowania zewnętrznego pojazdów, naklejki z kodem QR i cennika. Kontrole taksówek osobowych mają na celu sprawdzenie legalności i rzetelności w zakresie świadczenia usług transportu ludności - wyjaśniają strażnicy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Najwięcej kontroli, bo prawie 300, odbyło się na Wildzie. - Strażnik czynności kontrolne rozpoczyna od sprawdzenia oznakowania zewnętrznego pojazdu, a następnie uruchamia aplikację w smartphonie - po wczytaniu kodu QR i zalogowaniu się, otrzymuje informację o ewentualnych nieprawidłowościach dotyczących braku aktualnych: badań lekarskich, legalizacji licznika, przeglądu technicznego pojazdu, licencji do wykonywania zarobkowego przewozu osób, a także zgodności stosowanego cennika z wywieszoną informacją - dodają.

W 133 przypadkach okazało się, że taksówki nie miały obowiązkowego oznakowania zewnętrznego, a w 45 przypadkach nie miały naklejki z QR kodem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro