Reklama
Reklama

Na drogach przybędzie fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CANARD
Zdjęcie ilustracyjne | fot. CANARD

Inwestycje są planowane także w Wielkopolsce.

Na początku jesieni Inspekcja Transportu Drogowego poinformowała, że wkrótce podpisze umowę na zakup 26 nowych urządzeń rejestrujących, które staną przy polskich trasach. Ale to nie wszystko. Zmodernizowanych zostanie 250 dziś funkcjonujących fotoradarów, a także nadzorem objętych zostanie 100 kolejnych niebezpiecznych miejsca na drogach.

Z zapowiedzi Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wynika, że urządzenia będą ustawiane tam, gdzie dochodzi do tragicznych wypadków. Dodatkowo planowane jest ustawienie urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości w 39 nowych lokalizacjach. W tym przypadku prace mają się rozpocząć już na początku przyszłego roku. To nie koniec. Jak podaje dziennik.pl, GITD planuje montaż 30 urządzeń monitorujących wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a także 5 urządzeń na przejazdach kolejowych.

Głos Wielkopolski dotarł do informacji o tym, gdzie nowe urządzenia mogą zostać zamontowane w naszym regionie. To dopiero plany, które mogą się jeszcze zmienić. Odcinkowy pomiar prędkości może zostać wprowadzony na zachodniej obwodnicy Poznania pomiędzy węzłami Poznań Ławica i Tarnowo Podgórne, a także na A2 w rejonie MOP Leonia.

Kamera "łapiąca" kierowców na czerwonym świetle miałaby się pojawić na Kaponierze w Poznaniu, a także w Koninie w rejonie skrzyżowania Dworcowej i Trasy Warszawskiej. Fotoradary mogą pojawić się m.in. na ulicy Estkowskiego w Poznaniu, a także na ulicy Wysokiej w Puszczykowie i Czarnkowskiej w Obornikach. W Wymysłowie pod Trzemesznem rozważane jest zamontowanie urządzenia na przejeździe kolejowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro