Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: zamknięcie ulic oznacza również utrudnienia dla pieszych i rowerzystów

fot. PIM
fot. PIM

W sobotę wejdą zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanej trasy tramwajowej na Naramowice.

Jak już informowaliśmy, 17 października dojdzie do zamknięcia fragmentów trzech ulic: Słowiańskiej (na wysokości pętli Wilczak i parku Kosynierów), Sarmackiej oraz Bolka. Prace w rejonie Słowiańskiej - w zależności od warunków atmosferycznych - potrwają ok. 5 miesięcy. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Kolejny etap prac oznacza również zmiany w ruchu pieszo-rowerowym. Będzie on jednak częściowo utrzymany, a lokalizacja przejść będzie zmieniać się wraz z postępem inwestycji. - Z ciągami pieszymi i rowerowymi obowiązującymi od 17 października można zapoznać się na załączonych grafikach. Szczególną uwagę należy zwrócić na zmiany w rejonie pętli Wilczak, które spowodują m.in. konieczność korzystania z ul. Ugory przez rowerzystów (przy podróżach do i z centrum miasta). Informujemy, że ze względu na dynamikę trwających robót, modyfikacje wyznaczonych ścieżek mogą być konieczne nawet w ciągu dnia, gdy np. na teren inwestycji musi wjechać ciężki sprzęt - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro