Reklama

Najwyższy budynek mieszkalny w Poznaniu jest gotowy

Położony w samym centrum miasta, obok stacji Poznań Główny i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Za oknem widać zielony park Karola Marcinkowskiego. Blisko stąd na zakupy - tuż obok jest Avenida Poznań, a nieco dalej - Stary Browar, centrum handlu, sztuki i biznesu. Towarowa 39 to jeden z najbardziej atrakcyjnych adresów w Poznaniu i czwarty budynek Atanera w tej części miasta.

Budynek składa się z części wysokiej: 22 - kondygnacyjnej o wysokości 73 m - oraz niskiej, 5 - kondygnacyjnej przeznaczonej na biura. W części wysokiej na trzech dolnych poziomach są lokale usługowe i biura, a powyżej - 180 mieszkań o powierzchni od 30 do 140 m2 z balkonami (na wyższych piętrach z ogrodami zimowymi) i panoramicznymi oknami. Jest to najwyższy budynek mieszkalny w Poznaniu.

Pod budynkiem znajduje się hala garażowa ułatwiająca wygodne parkowanie w centrum z 230 miejscami parkingowymi.

Ale to nie wszystko! Na dachu budynku jest taras o powierzchni ok. 180 m2 przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców, gdzie będą mogli odpocząć wśród zieleni, z fantastycznym widokiem na Poznań. Ponadto na parterze wszyscy fani sportu będą mogli poćwiczyć na siłowni, także przeznaczonej tylko dla mieszkańców budynku.

Budynek został zaprojektowany w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Więcej na ataner.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
47.69 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro