Reklama

Wyszukiwarka cmentarna pomoże odnaleźć nagrobki bliskich

fot. GEOPOZ / archiwum
fot. GEOPOZ / archiwum

Dzień Wszystkich Świętych coraz bliżej.

Choć w tym roku ze względu na pandemię 1 listopada może być inny niż wszystkie, a co za tym idzie dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy unikać dużych skupisk ludzi, nie oznacza to, że nie można wybrać się na cmentarz jeszcze w październiku lub po 1 listopada.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Większość z nas wie, gdzie znajdują się groby naszych bliskich, ale są osoby, które potrzebują wskazówki. Każdego roku przed 1 listopada wyszukiwarka grobów na poznańskich cmentarzach cieszy się dużym zainteresowaniem.

TUTAJ można znaleźć wyszukiwarkę, która obejmuje 23 poznańskie cmentarze. To nie tylko groby z Junikowa i Miłostowa, a więc największych nekropolii, ale też Cmentarza Górczyńskiego, Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan i te znajdujące się na Cytadeli. Strona połączona jest z mapami, dzięki czemu każdy może wydrukować plan dojścia do wybranego nagrobka.

Po kliknięciu w zakładkę "Wyszukiwarka" wystarczy wypełnić formularz, w którym trzeba umieścić dane potrzebne do znalezienia mogiły: imię, nazwisko lub datę pogrzebu. Można wpisać tylko jedną informację. Dzięki wyszukiwarce można znaleźć dane o miejscu pochówku nie tylko bliskich, ale też Powstańców Wielkopolskich, czy olimpijczyków pochowanych w Poznaniu. Od trzech lat groby olimpijczyków pochowanych w naszym mieście są oznakowane symbolicznymi tabliczkami. Są na nich dane osobowe, a także miejsce i rok Igrzysk Olimpijskich. Wykuto na nich również charakterystyczny znak z pochodnią i pięcioma kołami.

Posiadacze smartfonów mogą korzystać z wyszukiwarki za pomocą dedykowanej aplikacji - Sakralny Poznań. Swoją wyszukiwarkę ma też GEOPOZ. Skorzystać z niej można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro