Reklama
Reklama

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 27-latka. Pobił seniora łamiąc mu kości czaszki

fot. policja

Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie Wolsztyna.

8 października 71-letni mężczyzna poruszał się ulicą Fabryczną w Wolsztynie na rowerze. - Znany mu 27-latek brutalnie i bez wyraźnego powodu zaatakował go, zrzucił z roweru i grożąc pozbawieniem życia usiłował zadać mu ciosy nożem. Leżącego na ziemi mężczyznę uderzał ponadto pięściami oraz kopał powodując u niego między innymi obrażenia w postaci złamania kości czaszki i twarzoczaszki oraz urazy klatki piersiowej - informuje wolsztyńska policja.

Ranny 71-latek zdołał uciec agresorowi i schować się w wolsztyńskiej parowozowni. Stąd o sprawie poinformowano policję. - Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania znanego im młodego mężczyzny. 27-latek został zatrzymany niespełna dwie godziny później w swoim mieszkaniu. Był nietrzeźwy, a przeprowadzone pod tym kątem badanie wykazało 0,88 promila alkoholu w organizmie - dodają.

Młody człowiek trafił do aresztu. Nie przyznał się do winy, choć materiał dowodowy nie pozostawia żadnych wątpliwości, że to on stoi za brutalnym pobiciem. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w areszcie na 3 miesiące. Sprawcy grozi do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie, był już bowiem karany za podobne przestępstwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas noc z gęstą mgłą za oknami
13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
25.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro