Reklama
Reklama

Wiceminister zdrowia apeluje o unikanie cmentarzy 1 listopada. "Mamy cały katalog restrykcji"

fot. By Ministerstwo Zdrowia - https://web.archive.org/web/20200301153354/https://www.gov.pl/web/zdrowie/waldemar-kraska, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87595264

Polacy wciąż nie wiedzą kiedy i jakich obostrzeń mogą się spodziewać.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, był w poniedziałek gościem Polsat News. Polityk zapewniał, że pod względem sprzętowym jesteśmy dobrze przygotowani do drugiej fali epidemii. Ponadto do Polski trafi w tym tygodniu ponad 20 tys. dawek remdesiviru, używanego w leczeniu pacjentów z COVID-19. Podczas jednej terapii wykorzystywane jest ok. 6 ampułek.

Problemem mogą być jednak ludzie. - Łóżek, sprzętu mamy pod dostatkiem. Nie obawiałbym się, że tego zabraknie. Na pewno "wąskim gardłem" jest personel medyczny. To zaniedbania wieloletnie. Szczególnie lekarzy anestezjologów i pielęgniarek anestezjologicznych z dnia na dzień potrzeba nam będzie coraz więcej - ocenił.

Wiceminister dopytywany o kolejne obostrzenia nie chciał podać konkretów, stwierdził jedynie, że "mamy cały katalog tych restrykcji". Dodał, że ich wprowadzenie zależy nie od liczby zakażeń, ale liczby miejsc w szpitalach.

Od kilku tygodni w przestrzeni publicznej powtarzają się pytania o wizyty na cmentarzach z okazji 1 listopada. - Apeluję, byśmy nie robili tego 1 czy 2 listopada. a rozłożyli to na tydzień wcześniej i później - mówił wiceszef resortu zdrowia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro