Reklama
Reklama

Malta i Wartostrada: z maseczką czy bez?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Do naszej redakcji docierają pytania od czytelników w tej sprawie.

- Czy podczas spaceru na plaży czy nad Maltą trzeba nosić maseczkę - dopytuje Martyna. - Jak to jest z Wartostradą? Trzeba jechać rowerem w masce - pyta Andrzej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zapytaliśmy o to policję. - Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie lasów, parków, zieleńców, ogrodów botanicznych, rodzinnych ogrodów działkowych, ogrodów zabytkowych oraz plaż - przypomina Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. - Jeśli ktoś spędza czas w lesie czy na plaży nad Maltą, to nie musi mieć maseczki, ale już poza tymi miejscami należy zasłaniać nos i usta. Nie są to bowiem parki czy ogrody - dodaje.

Podobnie jest w przypadku Wartostrady. - Ścieżka pieszo-rowerowa przebiegająca przy Warcie nie jest parkiem ani lasem, tutaj trzeba więc nosić maseczki. W weekend policjanci nie spotkali tu ani jednej osoby, która nie miałaby maseczki. Przypominamy i apelujemy, by zasłaniać usta i nos. To przejaw odpowiedzialności i dbania o nasze zdrowie - kończy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
33.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro