Reklama

Darmowe szczepienia dla seniorów: "psioczący" ludzie i wyczerpana pula

fot. UM Poznań

W poniedziałek rozpoczęła się akcja bezpłatnych szczepień na grypę dla seniorów.

Zgodnie z zapowiedziami maista, od poniedziałku można było bezpłatnie zaszczepić się na grypę w Poznaniu. Miasto otrzymało pierwszą porcję szczepionek - około 3000 sztuk z 7000 zamówionych. Jak się okazuje, zainteresowanie było tak wielkie, że wiele osób musiało odejść z przychodni z kwitkiem.

Dostaliśmy wiele wiadomości od rozgoryczonych seniorów. - Od dzisiaj są (były!) zapisy na szczepienia dla seniorów przeciw grypie. Od godz. 7:55 do godz.8:55 usiłowałem dodzwonić się do Przychodni NFZ na ul. Solnej 21. Bez skutku, telefon wykonał 200 nieodebranych połączeń. Tak się dzieje tylko przy odłożonej słuchawce. O godz. 9:10 byłem osobiście w tej Przychodni i dowiedziałem się, że już nie ma wolnych miejsc, ponieważ wszystkie terminy są zajęte. Czy to jest możliwe, aby w niecałą godzinę zapisać ręcznie kilkadziesiąt osób? Czy znowu mamy równych i równiejszych - dopytuje nasz czytelnik.

- Dzisiaj rano byłem w Ośrodku Zdrowia na os. Lecha 120 i dowiedziałem się, że szczepionek już nie ma. Była godz. 9:00. W holu i na zewnątrz pełno psioczących ludzi. Co mówili to nie mogę powtarzać, bo słowa nieobyczajne. Byłoby dobrze, żeby redaktorzy nie podawali takich bzdur, że Poznań rozpoczyna szczepienia! Takie informacje należy dokładnie sprawdzać i nie wprowadzać w błąd społeczeństwa - pisze Ryszard.

Nie wprowadzamy czytelników w błąd. Dokładnie dziś, w poniedziałek, rozpoczęły się szczepienia. Zainteresowanie było jednak wielkie, dlatego szybko zabrakło szczepionek dla wszystkich chętnych. W przychodni przy ulicy Mickiewicza miało dochodzić do "dantejskich" scen, o czym informowali Telewizję WTK widzowie. Nie pomogło przystosowanie tego punktu szczepień do spodziewanego większego zainteresowania.

To pierwsza "porcja" szczepień. O kolejnych będziemy informować, gdy miasto otrzyma drugą partię zamówionych szczepionek. Przypominamy, że z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać osoby powyżej 60. roku życia, które są zameldowane w Poznaniu i tu odprowadzają podatki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
0℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro