Reklama
Reklama

Wielkopolska gmina "sparaliżowana" przez Covid-19

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Gmina Czempiń / FB

Chodzi o gminę Czempiń w powiecie kościańskim.

- Trudna sytuacja w Czempiniu, w małej miejscowości w Wielkopolsce. Zdalne nauczanie w przedszkolu i w szkole podstawowej w naszym miasteczku. Na 49 nauczycieli, 14 jest zakażonych koronawirusem. Bardzo dużo dzieci uczęszczających do przedszkola i szkoły na kwarantannie. Rodzice i nauczyciele również na kwarantannie. Nastąpił totalny paraliż miasteczka - napisał do nas czytelnik.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Burmistrz gminy Konrad Malicki poinformował, że na 49 badanych pracowników szkoły podstawowej i przedszkola w Czempiniu, 14 osób ma wynik pozytywny, a u kolejnych dwóch osób test trzeba powtórzyć, bo wynik jest niejednoznaczny. - W związku z tym Szkoła Podstawowa w Czempiniu oraz Przedszkole Samorządowe w Czempiniu w nadchodzącym tygodniu będą pracować w trybie zdalnym - podaje Malicki. - Uspokajam jednocześnie, że zdecydowana większość zakażonych przechodzi na chwilę obecną chorobę bezobjawowo. Mimo to dbajmy o siebie. Trzymajmy się zdrowo, przestrzegajmy zasad sanitarnych - dodaje.

Z komunikatem wyszedł także dyrektor lokalnej podstawówki: - We wszystkich budynkach Szkoły Podstawowej w Czempiniu (budynek przy ulicy Kolejowej, budynek dawnego Gimnazjum oraz budynek w Borowie na wsi) w dniach 12-16 października prowadzona będzie nauka w trybie zdalnym. W związku z powyższym decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie kolejne klasy uczniów szkoły, jak również wszystkie osoby zamieszkujące z nimi w jednym gospodarstwie objęci zostaną obowiązkową kwarantanną domową. Klasy objęte kwarantanną: 1 a, 1b, 1 c, 1 d , 2 a, 2 b, 2 c, 2 d ,2 e, 3 a ,4 a, 4 b, 4 d, 4 e , 5 a, 6 a, 6 b, 6 c, 6 d, 6 f. Długość kwarantanny określi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie - wyjaśnia Albert Łukaszewicz, dyrektor szkoły.

Kwarantanną objęto też dzieci z niektórych grup z lokalnego przedszkola. Placówka funkcjonuje zdalnie do najbliższego piątku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
22.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro