Reklama
Reklama

W gospodarstwie padło bydło. 57-latek skazany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Couleur / pixabay.com

57-letni rolnik z jednej z miejscowości pod Jarocinem został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Do zdarzenia doszło na początku roku. Przedstawiciele Powiatowego Lekarza Weterynarii w Jarocinie udali się do gospodarstwa w Potarzycy po zgłoszeniu od mieszkańców. Zastali makabryczny widok. W oborze leżało ponad 20 sztuk bydła w różnym wieku. Wstępnie ustalono, że zwierzęta padły z pragnienia, ponieważ od tygodnia miały nie dostać wody.
Przed sądem stanął 57-latek podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami.

W oparciu o poczynione ustalenia, w tym uzyskane w toku postępowania opinie weterynaryjne Prokurator zarzucił mężczyźnie, że w okresie od grudnia 2019 r. do stycznia 2020 r. w miejscu swego zamieszkania znęcał się nad bydłem w ten sposób, że nie zapewniał zwierzętom jakichkolwiek warunków utrzymania to jest dostępu do wody i karmy w odpowiedniej ilości, utrzymania w odpowiednich warunkach, a także pomocy lekarsko-weterynaryjnej, w wyniku czego doprowadził do śmierci 24 sztuk bydła - poinformował prok. Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mężczyzna został skazany. Sąd wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat tytułem próby, oddając go jednocześnie pod dozór kuratora sądowego, a także zobowiązał do powstrzymania się od nadużywania alkoholu, obciążając go kosztami postępowania - dodał prokurator.

Wyrok jest prawomocny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro