Reklama
Reklama

Na kilka godzin wstrzymają ruch w tunelu na Franowie. Tramwaje zmienią trasy

fot. ZTM

11 października w godzinach od 7:00 do 15:00 prowadzone będą prace konserwacyjne instalacji przeciwpożarowej w tunelu tramwajowym na trasie na Franowo.

W związku koniecznymi do wykonania pracami tramwaje linii nr 1 zamiast do Franowa kursować będą trasą Kórnicką i ulicą Jana Pawła II do pętli Zawady, a linie nr 4 i 16 zamiast do Franowa skierowane zostaną przez ulicę Żegrze do pętli Unii Lubelskiej. Na odcinku od pętli Franowo do przystanku tramwajowego Os. Czecha uruchomiona zostanie linia autobusowa "za tramwaj" T1 - poinformował Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Linia "za tramwaj" T1
FRANOWO - Szwajcarska - Kurlandzka - Piaśnicka - Chartowo - Bobrzańska - Wiatraczna - Chartowo - Piaśnicka - Kurlandzka - Szwajcarska - FRANOWO

Prace spowodują także konieczność wprowadzenia zmian na liniach numer 181, 431, 432, 501 i 560. Autobusy nie będą wjeżdżać na przystanek Szwedzka. Przesiadka na autobus "za tramwaj" będzie możliwa na przystanku Szwajcarska Centrum Handlowe. Dodatkowo zmieniona zostanie trasa przejazdu autobusów linii nr 512, które będą zatrzymywać się także na przystanku Piaśnicka, umożliwiając dojazd w rejon przystanku tramwajowego os. Lecha - dodaje rzecznik.

Linia nr 512
FRANOWO - Szwajcarska - Kurlandzka - Chartowo - Piaśnicka - Kurlandzka - ... - BORÓWIEC/DEBOWA

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
41.97 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro