Reklama
Reklama

3 kg narkotyków, broń i amunicja w mieszkaniu

fot. KPP Piła

W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na początku października dokonali przeszukania mieszkania jednego z bloków znajdujących się w Pile.

Na miejscu zabezpieczyli ponad 2,6 kg suszu roślinnego w postaci marihuany, a także blisko 210 gramów metamfetaminy. W związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków zostało zatrzymanych dwóch mieszkańców Piły, 24-letnia kobieta oraz 41-letni mężczyzna. Osoby, które popełniły przestępstwo usłyszały już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji wynosi ponad 100 tysięcy złotych
- relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z policji w Pile.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

Dodatkowo w trakcie przeszukania policjanci ujawnili u mężczyzny broń palną o kalibrze 9mm wraz z dwoma sztukami amunicji, której posiadanie bez zezwolenia jest niezgodne z prawem - dodaje.

Za popełnione przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawca, który dodatkowo posiadał nielegalnie broń palną wraz z amunicją będzie odpowiadał za przestępstwo z art. 263 k.k., za co przewidywana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali objęci policyjnym dozorem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą w Wielkopolsce
16℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
19.01 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro