Reklama
Reklama

Zaniedbany teren już nie straszy. Poznaniacy mają do dyspozycji kolejny park

fot. UMP
fot. UMP

Swoje oblicze właśnie zmienił zaniedbany teren przy ul. Browarnej.

Park przy ul. Browarnej powstał w latach 60. w rocznicę upamiętniającą XX-lecie PRL-u .W ostatnich latach jednak miejsce to w niczym nie przypominało parku. Zarząd Zieleni Miejskiej przejął ten zapomniany teren w 2015 roku, do rewaloryzacji przystąpił w 2016 roku. W 2017 r. rozpoczęto prace budowlane.

W nowym parku zasadzono drzewa i krzewy, założono trawniki oraz wydzielono alejki spacerowe. Pojawiła się mała architektura, m.in. stoły i ławki piknikowe, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna.

Na terenie Antoninka, Zielińca i Kobylegopola brakuje miejsc, w których mieszkańcy mogą się spotykać i ze sobą rozmawiać. Nie ma tam domu kultury. Dzięki rewitalizacji zaniedbanego parku poznaniacy z tej części miasta zyskali nie tylko przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale również strefę integracji, gdzie mogą bezpiecznie spędzać wspólnie czas, także w dobie pandemii. Wiem, że chętnie korzystają z uroków tego miejsca - mówi Monika Danelska, radna Miasta Poznania, która złożyła na rewaloryzację parku poprawkę budżetową.

Wśród roślin, które można podziwiać, jest azalia pontyjska. Park przy ul. Browarnej jest jedynym miejscem w przestrzeni publicznej Poznania, gdzie można zobaczyć ten krzew - informują miejscy urzędnicy.

Powierzchnia odnowionego parku to 2,1 ha. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 2,1 mln zł, z czego 600 tys. zł to środki z Poznańskiego Budżetu Poznańskiego 2019.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro