Reklama
Reklama

Koronawirus. Jest decyzja w sprawie szkół

fot. Ministrstwo Zdrowia / TT
fot. Ministrstwo Zdrowia / TT

Jak przekazał premier, na razie nic się nie zmieni.

Za nami kolejny dobowy rekord. W sobotę w całym kraju odnotowano 5300 nowych zakażeń.

W sobotę przed południem zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w sprawie sytuacji związanej z epidemią COVID-19. Najważniejsze informacje przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która rozpoczęła się po godzinie 13.

Premier omówił na konferencji prasowej ogólną sytuację. Przekazał też, że największym wyzwaniem jest ochrona seniorów - to do nich zwrócił się, by szczególnie na siebie uważali. Wprowadzone zostały również godziny dla seniorów od 10 do 12. Nasze strategiczne cele na najbliższe tygodnie to możliwe ograniczenie liczby zgonów oraz ochrona seniorów, bo to oni są najbardziej narażeni. Po drugie to zapewnienie wydolności służby zdrowia. Trzeci cel to możliwie duży reżim sanitarny gospodarki - ale na normalnych obrotach - przekazał szef rządu.

Szef resortu zdrowia dr Adam Niedzielski podkreślił, że resort dokładnie monitoruje rozwój pandemii, dodał też, że wiele zależy od nas samych - i tego jak poważnie podchodzić będziemy do zaleceń.

Mateusz Morawiecki przekazał też ważne informacje - na które czekali rodzice i uczniowie szkół - odnośnie dalszej nauki. Jak mówił premier 98 procent szkół obecnie funkcjonuje w trybie stacjonarnym. Niewiele placówek prowadzi zajęcia w trybie zdalnym lub hybrydowym, dlatego podjęto decyzję, że szkoły będą funkcjonować jak do tej pory, co również zdaniem rządu jest korzystniejsze dla zdrowia psychicznego uczniów. Niewykluczone jednak, że sytuacja się niebawem zmieni. Jak mówił premier wszystkie decyzje będą przekazywane na bieżąco i podejmowane w stosownym czasie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro