Reklama
Reklama

Są wyniki audytu w sprawie grantów WARP: "stwierdzono udział botów"

fot. Czytelnik

Marszałek Marek Woźniak przedstawił w piątek informacje w tej sprawie.

W sierpniu odbył się nabór wniosków o grant w ramach projektu Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa realizowanego przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Do rozdysponowania jest 95 milionów złotych, które mają trafić do wielkopolskich przedsiębiorców zmagających się z trudną sytuacją w wyniku pandemii koronawirusa.

24 sierpnia punktualnie o 9.00 ruszył nabór drogą elektroniczną, a dosłownie minutę później okazało się, że "pula została wyczerpana". To oburzyło wiele osób. Sprawą zainteresował się wojewoda, który zawiadomił w sprawie grantów CBA, NIK oraz prokuraturę. Kontrolę zapowiedział też marszałek. Właśnie przedstawiono jej wyniki.

Audyt internetowy na zlecenie marszałka przeprowadziło Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Na piątkowej konferencji Marek Woźniak przyznał, że jest wiele wątpliwości związanych z przebiegiem naboru i dlatego trzeba je wyjaśnić, by móc podjąć ewentualną decyzję o unieważnieniu postępowania.

- Wiemy, że ci którzy znaleźli się na tych listach są tym faktem zaniepokojeni. Z drugiej strony chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że jeżeli będą jakiekolwiek wątpliwości co do transparentności tego procesu, jakiekolwiek wątpliwości czy wszyscy mieli uczciwy dostęp do tego postępowania, to absolutnie tego konkursu nie usankcjonujemy w postaci dopuszczenia do wypłat pieniędzy - powiedział marszałek.

Teraz firma odpowiedzialna za obsługę naboru musi się odnieść do uwag zawartych w audycie. Jak podaje Telewizja WTK, w trakcie audytu miano stwierdzić udział botów w naborze, ale nie naruszało to regulaminu.

Urząd Marszałkowski już opracowuje nowy konkurs grantowy na wypadek unieważnienia naboru z sierpnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro