Reklama

Wszystkich Świętych: poznańscy seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnego porządkowania nagrobków

fot. archiwum
fot. archiwum

Usługa jest częścią pakietu Viva Senior.

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku, ze względu na pandemię, może być inny niż dotychczasowe Święta Zmarłych. Eksperci apelują o zamknięcie cmentarzy 1 listopada, by nie dopuścić do kolejnych zakażeń. Dziś jednak nie podjęto jeszcze żadnych wiążących decyzji w tej sprawie.

Poznańscy seniorzy mogą skorzystać z usługi bezpłatnego porządkowania nagrobków, co w dobie pandemii wydaje się być opcją najrozsądniejszą. - Pozwala to nie tylko oszczędzić czas, ale przede wszystkim zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych - to moment, gdy wielu z nas chce uporządkować groby bliskich. Zachęcam seniorów, by skorzystali z miejskiego wsparcia - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Kto może skorzystać z oferty? Osoby, które ukończyły 80 lat, mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną bądź niesamodzielną. Usługa jest w całości bezpłatna. - Aby skorzystać z usługi, wystarczy zadzwonić do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44. Zgłaszający musi podać dane osobowe seniora (imię, nazwisko, wiek, PESEL, numer telefonu) i dokładne miejsce położenia grobu oraz dane osoby w nim pochowanej. Jeśli poda też adres mailowy, wówczas dostanie na skrzynkę zdjęcia nagrobka przed i po sprzątaniu. Zgłaszający powinien też dokładnie opisać, jaki zakres usługi go interesuje - tłumaczą urzędnicy.

W ramach usługi firma może umyć płytę nagrobka, tablicę i krzyż. Usunięte mogą zostać stare kwiaty i znicze, a także wypielone chwasty przy nagrobku. Na życzenie seniora można też zebrać liście i pograbić przy grobie.

Co istotne, usługa nie jest dostępna wyłącznie przed 1 listopada. Można z niej korzystać przez cały rok.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro